Clicky

Singurul site dedicat exclusiv sportului local.

Elevii lui Dan Condei si Dan Giurgan au „reusit” sa primeasca 9 goluri intr-o singura repriza.

Visul frumos s-a terminat pentru juniorii A1 de la Venus Independenta. Campioana judetului Calarasi a pierdut cu 11-2 cel de-al doilea meci disputat la turneul zonal, in fata celor de la Sporting Pitesti. Calarasenii au condus cu 1-0, iar la pauza tabela a aratat 2-2.

In mitanul secund a fost un adevarat dezastru. Gazdele au defilat pe teren. profitand de lipsa de pregatire fizica a celor de la Independenta. Rezultatul nu este o rusine, ci diferenta dintre fotbalul argesean si cel calarasean, la nivel de judet. Degeaba investim la varf daca nu punem pret si pe valorile locale.