Clicky

Singurul site dedicat exclusiv sportului local.

Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti 2-1. Au marcat: Danciu ’12, Kanda ’18 / Niculae ’75.

Cu bagajele pregatite pentru vacanta de vara, elevii lui Adrian Mihalcea au uitat fotbalul dupa ce au invins pe UTA. De doua etape, calarasenii gafaie serios, chiar daca nu au intalnit adversari puternici. Saptamana trecuta si-au luat-o rau de tot de la Timisoara.

Rezultatul de pe Bega a dat nastere unor speculatii ce nu isi au rostul in acest moment, mai ales ca Dunarea a refuzat sa se vanda in fata aradenilor, cu o saptamana mai devreme. Sambata, formatia antrenata de catre Adrian Mihalcea a trecut cu 2-1 de CS Balotesti.

Danciu si Kanda au facut ca scorul la pauza sa fie 2-0, insa repriza a doua a fost una plina de emotii pentru calarasenii. Ilfovenii au reusit sa reduca din diferenta, ba chiar au mai introdus mingea si pentru a doua oara in poarta, insa reusita lui Valentin Andrei a fost anulata pe motiv de offside.

Pana la finalul sezonului, Dunarea mai are de jucat doar doua meciuri, ambele pe teren propriu. Intalnirea cu cei de la Chindia Tirgoviste si Foresta Suceava nu vor fi altceva decat sedinde de pregatire cu public.