Clicky

Singurul site dedicat exclusiv sportului local.

Au condus cu 3-0, dar nu au fost in stare sa castige, iar la final au facut scandal.

Dunarea Gradistea si Unirea Dragalina au incheiat la egalitate, scor 3-3, intr-o partida contand pentru etapa a 12-a a Ligii Tractoristilor. Rezultatul este considerat ca fiind unul surprinzator. Oaspetii au obtinut in primele 11 etape doar trei puncte, acestea fiind castigate in derby-ul cu Progresul Fundulea, formatie ce detine „lanterna rosie”.

Dragalina ar fi putut obtine cele trei puncte in jocul de la Gradistea. Elevii lui Nicolae Gutu au condus cu 2-0 la pauza, la reluare s-au distantat la trei goluri, insa in ultima jumatate de ora au cedat definitiv, fiind egalati de catre Dunarea cu cateva minute inainte de finalul partidei.

Dupa incheierea jocului, Nicolae Gutu, antrenorul oaspetilor, a intrat in cabina arbitrilor si l-a amenintat cu moartea pe arbitrul Daniel Vasile, din Independenta. „Centralul” dorea sa retina carnetul de joc al unui fotbalist de la Dragalina.

Secventa i-a socat pe cei de la Gradistea, care n-au stiut cum sa reactioneze. Vasile a cedat presiunii si a preferat sa plece linistit catre casa impreuna cu ceilalti arbitri alaturi de care a oficiat la acest joc cu un rezultat cat se poate de surprinzator.