Clicky

"A amesteca sportul cu politica e ca și cum ai pârli porcul cu flacăra olimpică" – Corneliu Vadim Tudor

Elevii lui Gabriel Radu au suferit prima infrangere din acest sezon.

Oltenitenii au inceput meciul de pe teren propriu de la 0-2. Ibrian a deschis scorul in minutul 4, iar Toma a marit diferenta celor de la Unirea Slobozia in minutul 12, din penalty. Gazdele au reusit sa revina in joc datorita reusitei lui Turbatu, din minutul 26.

Ialomitenii s-au comportat ca o echipa experimentata, iar in mitanul secund Marian Serban a facut din nou ca diferenta dintre cele doua echipe sa fie de doua goluri. Oltenita n-a renuntat la lupta, a redus din diferenta prin Peptanus, in minutul 84, si chiar ar fi putut egala daca nu i s-ar fi refuzat un penalty in ultimele minute de joc.