Clicky

"A amesteca sportul cu politica e ca și cum ai pârli porcul cu flacăra olimpică" – Corneliu Vadim Tudor
Citeste si

Programul complet al Ligii I – Betano

Programul turului Ligii I este următorul:

 

Etapa I (21 iulie)

Astra Giurgiu – FCSB;

CSU Craiova – CSM Politehnica Iaşi;

AFC Hermannstadt – Sepsi Sfântu Gheorghe;

CFR Cluj – FC Botoşani;

FC Viitorul – Dunărea Călăraşi;

Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna;

FC Dinamo – FC Voluntari.

 

Etapa a II-a (28 iulie)

CSM Politehnica Iaşi –  Astra Giurgiu

Sepsi Sfântu Gheorghe – CSU Craiova

FC Botoşani –  AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi  –  CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Viitorul

FC Voluntari –  Gaz Metan Mediaş

FCSB – FC Dinamo

 

Etapa a III-a (4 august)

Astra Giurgiu – Sepsi Sfântu Gheorghe

CSU Craiova – FC Botoşani

AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

CFR Cluj – Concordia Chiajna

FC Viitorul – FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş – FC Dinamo

FCSB – CSM Politehnica Iaşi

 

Etapa a IV-a (11 august)

FC Botoşani – Astra Giurgiu

Dunărea Călăraşi – CSU Craiova

Concordia Chiajna – AFC Hermannstadt

FC Voluntari – CFR Cluj

FC Dinamo – FC Viitorul

Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Politehnica Iaşi

Gaz Metan Mediaş – FCSB

 

Etapa a V-a (18 august)

Astra Giurgiu – Dunărea Călăraşi

CSU Craiova – Concordia Chiajna

AFC Hermannstadt – FC Voluntari

CFR Cluj – FC Dinamo

CSM Politehnica Iaşi – FC Botoşani

FC Viitorul – Gaz Metan Mediaş

FCSB – Sepsi Sfântu Gheorghe

 

Etapa a VI-a (25 august)

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

FC Voluntari – CSU Craiova

FC Dinamo – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – CSM Politehnica Iaşi

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

FC Botoşani – Sepsi Sfântu Gheorghe

FC Viitorul – FCSB

 

Etapa a VII-a (1 septembrie)

Astra Giurgiu – FC Voluntari

CSU Craiova – FC Dinamo

CSM Politehnica Iaşi – Concordia Chiajna

AFC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş

Sepsi Sfântu Gheorghe – Dunărea Călăraşi

CFR Cluj – FC Viitorul

FCSB  – FC Botoşani

 

Etapa a VIII-a (15 septembrie)

FC Dinamo – Astra Giurgiu

FC Voluntari – CSM Politehnica Iaşi

Gaz Metan Mediaş – CSU Craiova

Concordia Chiajna – Sepsi Sfântu Gheorghe

FC Viitorul – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – FC Botoşani

CFR Cluj – FCSB

 

Etapa a IX-a (22 septembrie)

Astra Giurgiu – CFR Cluj

CSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul

Sepsi Sfântu Gheorghe – Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani – FC Dinamo

Dunărea Călăraşi – FC Voluntari

CSU Craiova – AFC Hermannstadt

FCSB – Concordia Chiajna

 

Etapa a X-a (29 septembrie)

FC Viitorul – Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaş – CSM Politehnica Iaşi

FC Dinamo – Sepsi Sfântu Gheorghe

FC Voluntari – FC Botoşani

CFR Cluj – CSU Craiova

Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi

AFC Hermannstadt – FCSB

 

Etapa a XI-a (6 octombrie)

Astra Giurgiu – CFR Cluj

CSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul

Sepsi Sfântu Gheorghe – Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani – FC Dinamo

Dunărea Călăraşi – FC Voluntari

CSU Craiova – AFC Hermannstadt

FCSB – Concordia Chiajna

 

Etapa a XII-a (20 octombrie)

AFC Hermannstadt – Astra Giurgiu

CFR Cluj – CSM Politehnica Iaşi

FC Viitorul – Sepsi Sfântu Gheorghe

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani

FC Dinamo – Dunărea Călăraşi

FC Voluntari – Concordia Chiajna

CSU Craiova – FCSB

 

Etapa a XIII-a (27 octombrie)

Astra Giurgiu – CSU Craiova

CSM Politehnica Iaşi – AFC Hermannstadt

Sepsi Sfântu Gheorghe – CFR Cluj

FC Botoşani – FC Viitorul

Dunărea Călăraşi – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – FC Dinamo

FCSB – FC Voluntari.

Prima etapă a returului sezonului regulat va avea loc la 3 noiembrie. În acest an se va juca până în 20 decembrie, când este programată etapa a XXI-a.

Prima etapă din 2019, a XXII-a, va avea loc la 2 februarie, iar sezonul regulat se va încheia la 2 martie 2019.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *